Blog svatebního fotografa

Rád bych se podělil o mé dlouholeté zkušenosti svatebního fotografa. Za několik let jsem nazbíral mnoho zkušeností a nápadů.

blog-svatebniho-fotografa-image-svatebni-fotokniha-az-do-konce-zivota

Svatební fotokniha: Až do konce života.

Jak si lépe zapamatovat svatební den a získat možnost prožívat ho znovu a znovu, než vytvořením svatební fotoknihy? Ne vždy musíme nechat knihu hned sázet někde v tiskárně a tisknout už s fotkami za obrovské peníze. Ručně vyrobená kniha s nalepenými fotkami má mnohdy ještě větší kouzlo – a hlavně si užijete její tvorbu!

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-svatebni-fotografovani-za-zlate-hodinky-magie-prirozeneho-svetla

Svatební fotografování za zlaté hodinky: Magie přirozeného světla.

Chcete jedinečné svatební fotky s tak krásnou romantickou atmosférou, že se vám bude tajit dech pokaždé, když si budete procházet album? Tak to byste si měli přečíst dnešní článek, kde vám vysvětlíme, co je to zlatá hodinka a proč udělat vše proto, abyste ji mohli využít.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-jak-koronavirus-promenil-svatby

Jak koronavirus proměnil svatby?

Je to rok, co koronavirus vystrčil své růžky a ukázal, že s jeho přítomností by měli počítat také nastávající novomanželé. Na začátku své existence promluvil především do data svatby a bez lítosti rušil jednu veselku za druhou. Následně změnil zasedací pořádek, seškrtal seznam hostů a ukázal na nový trend jménem mikro svatby.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-nejlepsi-svatebni-dort-jak-to-vidi-fotograf

Nejlepší svatební dort - jak to vidí fotograf

Než nastane váš velký den, je potřeba zařídit spoustu věcí. A aby byla svatba dokonalá, musíte všemu věnovat maximální pozornost. To samé platí i v případě, když se vybírá svatební dort. Na jednu stranu může být vybírání dortu na svatbu činnost dost příjemná, protože je spojená s ochutnávkou, takže kdo má rád sladké, prostě si to užívá. Na druhou stranu je ale dost těžké vybrat takový dort, který bude dobře vypadat na svatební tabuli, ladit s celkovou kompozicí a ještě chutnat všem svatebčanům.

Svatební dort, stejně jako všechno kolem nás, podléhá módě. Současné trendy dávají prostor pro větší kreativitu a zručný cukrář vám dokáže vytvořit dort na svatbu v mnoha tvarech, barvách i chutích. Protože ale dort korunuje celou svatební tabuli, rozhodně by měl zachovat celkový styl svatby, příjemně ladit s ostatními dekoracemi, “zapadnout” do barevnosti i kompozice.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-proc-svatebni-fotograf-nemuze-vychovavat-vase-svatebcany

Proč svatební fotograf nemůže vychovávat vaše svatebčany?

Jednoduše proto, že když to bude dělat, nebude mít prostor zachytit pro vás ty nejkrásnější okamžiky z vašeho velkého dne. Svatba je neopakovatelný zážitek v životě každého zamilovaného páru. Váš svatební fotograf by neměl vychovávat hosty, měl by dělat to, za co ho platíte. Fotit ty nejkrásnější profesionální svatební fotografie.

Pavel Prokeš