Váš velký den a svatební fotograf

Pavel Prokeš

Váš velký den a svatební fotograf

Svatební fotograf musí umět vyprávět příběhy. Ne slovy, ale obrazy. Svatební příběh je jedním z nejdůležitějších příběhů ve vašich životech. Bez nadsázky o něm můžu prohlásit, že je doslova neopakovatelný.

Část první: Předsvatební schůzka

Možná jste mě našli na internetu při zadání hesla svatební fotograf Praha nebo svatební fotograf Brno. Nebo mě doporučili někteří z mých spokojených klientů. Naše další setkání se odehraje na předsvatební schůzce. Tuto část nepodceňuji. Navzájem se poznáme a probereme organizaci vašeho svatebního dne.

Část druhá: Svatební přípravy a příjezd hostů

Příběh začíná mnohdy již brzy ráno. Nevěsta je ve svůj svatební den opečovávána jako princezna. Je nalíčena, učesána, oblečena do nádherných šatů. Ženich si váže kravatu a upravuje manžetové knoflíčky. Přicházejí svatební hosté. To vše jsou neopakovatelné momenty, které při listování svatebním albem vyvolávají dojaté úsměvy a krásné vzpomínky. Vzpomínky na poslední chvíle před tím, než jste si řekli sladké „ANO“.

Část třetí: Svatební obřad

Stěžejní část svatebního příběhu. Vy dva, obklopeni při důležitém životním kroku rodinou a nejbližšími přáteli. Svatební fotografie zachycující vás v momentě složení slibu lásky bývají těmi, které i po letech vhánějí do očí slzy dojetí.

Profesionální svatební fotograf pamatuje nejen na pár v hlavní roli, ale také na rodinu a přátele. Na nikoho nesmí zapomenout. I ta nejdrobnější tetička se musí objevit na společné fotografii.

Část čtvrtá: Svatební hostina

Tradiční součást každé svatby, u které ani svatební fotograf nesmí chybět. Přehrávám si příběhy všech těch rozbitých talířů a následného zametání štěstí, nevěst přenášených přes práh a prvních novomanželských polévek. Jaké asi budou vaše svatební tradice?

Část pátá: V hlavní roli nevěsta a ženich

V této chvíli se vydáme na jedno z romantických míst, která jsme společně zvolili na předsvatební schůzce. Tady vznikají ty nejkrásnější fotografie plné vzájemné lásky a něhy. Obrazy hovoří jasněji než pouhá slova. První novomanželské chvíle budete mít díky svatebním fotografiím na dosah ruky po celý další život.

Část šestá: Zábava

Lidé jsou uvolnění, baví se, tancují. Všude vládne úsměv a ve vzduchu je téměř hmatatelně cítit štěstí. To je kouzlo svateb. Snažím se jej zachytit na momentkách, které jsou často ještě mnohem hezčí než stylizované fotografie. Čiší z nich emoce. Po setmění získávají svatební fotografie ještě jinou atmosféru. Tajemnou a něžnou.

Část sedmá: Svatební album

Tato část probíhá už zcela v mé režii. Zatímco vy nerušeně trávíte líbánky, upravuji fotografie tak, aby byly krásné, jako byl i váš svatební den. Výstupem jsou fotografie v elektronické i v tištěné podobě. Tisknu jen na kvalitní fotografický papír. Vzpomínky na váš výjimečný den si zaslouží jen to nejlepší.