FAQ - často kladené otázky

Za jak dlouho odevzdávám hotové fotografie? A mnohem víc odpovědí.

Co znamená neomezený počet fotografií?

Počet fotek bývá 150 až 800, to záleží na rozsahu fotografování svatby a celkového dění (počtu svatebčanů a například soutěží). Fotografie po jednom upravuji a vybírám každou použitelnou. Snažím se však celkový počet nepřemrštit, tak aby divák nebyl znuděn stále opakujícími podobnými fotkami za sebou.

Za jak dlouho odevzdávám hotové fotografie?

Do 14 dnů nebo podle domluvy. Nad konkurencí se snažím odevzdávat fotografie co nejdříve. Prvně pošlu tzv. ochutnávku. Také záleží na celkovém rozsahu fotografování svatby. Pokud novomanželé po svatbě odjíždějí na svatební cestu, tak čas využiju a po jejich návratu posílám první fotky.

Platí se nějaký rezervační poplatek? Záloha?

V minulosti jsem zálohu nechtěl, ale po zkušenostech jsem zjistil, že je potřeba. Tak tedy ano.

Jak dlouho fotím?

Přes deset let. Začal jsem na fotit kamarádky na párty. Poté příšly koncerty, festivaly a první zakázky. Nyní fotím hlavně společenské akce a svatby.

Požadují smlouvu k focení svatebního dne?

Napřed jsem žádnou smlouvu po klientech nežadoval ani oni po mě. Čas šel dál a já si začal uvědomovat, že právě smlouva je jedním důležitým prvkem profesionality. Ve smlouvě obě strany najdou všechny informace. Co si klientka objednala, kde začíná a končí focení a kolik vše bude stát. Hezky přehledně na jednom místě.

Co se stane když zasáhne tzv. vyšší moc?

Pokud někdo z klinetů nebo jejich blízkých onemocní, nikdo to nemohl vědět, svatba se odkládá nebo dokonce bohužel úplně ruší. Poté v tomto případě vracím zálohu nebo se počká na termín nový.

image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7