Blog svatebního fotografa

Rád bych se podělil o mé dlouholeté zkušenosti svatebního fotografa. Za několik let jsem nazbíral mnoho zkušeností a nápadů.

blog-svatebniho-fotografa-image-jak-koronavirus-promenil-svatby

Jak koronavirus proměnil svatby?

Je to rok, co koronavirus vystrčil své růžky a ukázal, že s jeho přítomností by měli počítat také nastávající novomanželé. Na začátku své existence promluvil především do data svatby a bez lítosti rušil jednu veselku za druhou. Následně změnil zasedací pořádek, seškrtal seznam hostů a ukázal na nový trend jménem mikro svatby.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-nejlepsi-svatebni-dort-jak-to-vidi-fotograf

Nejlepší svatební dort - jak to vidí fotograf

Než nastane váš velký den, je potřeba zařídit spoustu věcí. A aby byla svatba dokonalá, musíte všemu věnovat maximální pozornost. To samé platí i v případě, když se vybírá svatební dort. Na jednu stranu může být vybírání dortu na svatbu činnost dost příjemná, protože je spojená s ochutnávkou, takže kdo má rád sladké, prostě si to užívá. Na druhou stranu je ale dost těžké vybrat takový dort, který bude dobře vypadat na svatební tabuli, ladit s celkovou kompozicí a ještě chutnat všem svatebčanům.

Svatební dort, stejně jako všechno kolem nás, podléhá módě. Současné trendy dávají prostor pro větší kreativitu a zručný cukrář vám dokáže vytvořit dort na svatbu v mnoha tvarech, barvách i chutích. Protože ale dort korunuje celou svatební tabuli, rozhodně by měl zachovat celkový styl svatby, příjemně ladit s ostatními dekoracemi, “zapadnout” do barevnosti i kompozice.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-fotograf-nebo-kameraman-pozvete-si-nas-oba

Fotograf nebo kameraman? Pozvěte si nás oba.

Plánujete svůj velký den a stojíte před otázkou, zda pozvat svatebního kameramana nebo svatebního fotografa? Případně jestli je vhodné mít na své svatbě zastoupeny obě tyto profese? Ano, je to vhodné. Videozáznam a statické fotografie ze svatby se výborně doplňují. Pokud ovšem zvolíte ty správné odborníky.

Pavel Prokeš

blog-svatebniho-fotografa-image-proc-svatebni-fotograf-nemuze-vychovavat-vase-svatebcany

Proč svatební fotograf nemůže vychovávat vaše svatebčany?

Jednoduše proto, že když to bude dělat, nebude mít prostor zachytit pro vás ty nejkrásnější okamžiky z vašeho velkého dne. Svatba je neopakovatelný zážitek v životě každého zamilovaného páru. Váš svatební fotograf by neměl vychovávat hosty, měl by dělat to, za co ho platíte. Fotit ty nejkrásnější profesionální svatební fotografie.

Pavel Prokeš